Motoryzacja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor:  Dział: Branże Stosujące Ozonowanie

Ozonowanie odkaża układ klimatyzacji samochodu oraz jego wnętrze bez używania środków chemicznych. Ozon usuwa bakterie, pleśnie, grzyby i inne mikroorganizmy np. niektóre wirusy.

Bakterie, grzyby oraz inne drobnoustroje osadzające się na parowniku klimatyzacji wywołują nieprzyjemny zapach, wypełniający kabinę samochodu przez pierwsze kilkanaście sekund działania klimatyzacji. Ponadto u wielu ludzi grzyby i drobnoustroje powodują kichanie, łzawienie, kaszel lub inne dokuczliwe reakcje alergiczne a także mogą powodować infekcje.


Parownik, zwykle zamontowany pod deską rozdzielczą, jest zespolony z systemem wentylacji pojazdu. Często w taki sposób, że zasysane do wnętrza samochodu powietrze przepływa przez niego zawsze, niezależnie od tego czy klimatyzacja (chłodzenie) jest włączona czy nie. Wilgoć ze schładzanego powietrza, która osadza się na parowniku oraz brak światła stanowią idealne warunki do rozwoju bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Docierają one do parownika wraz z kurzem z zasysanego z zewnątrz powietrza i osadzają się na blaszkach radiatora parownika. Stamtąd poprzez kanały wentylacyjne wypełniają wnętrze samochodu.

Regularne ozonowanie klimatyzacji niszczy bakterie, zarodniki grzybów, i drobnoustroje. Jeśli jest wykonywane prawidłowo, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Z układu klimatyzacji i wentylacji odgrzybionego ozonem nie wydziela się już więcej brzydki zapach. Ozonowanie usunie również brzydkie zapachy, którymi bywa wypełnione wnętrze samochodu. Na przykład dym papierosowy. Brzydkie zapachy często gromadzą się na tapicerce, fotelach, dywanikach, podsufitce wnikając w strukturę ich materiału. Cząsteczki ozonu również potrafią wniknąć w strukturę materiału, dzięki czemu skutecznie usuwają przykre zapachy. Ozon, w przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza, nie maskuje zapachów ale fizycznie je usuwa.

Czytany 4060 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 kwiecień 2020 11:52

Napisz komentarz!

GENERATOR OZONU

GENERATOR OZONU - OZONATOR pomoże Ci łatwo i skutecznie usunąć z Twojego otoczenia:

  • nieprzyjemne zapachy (dym papierosowy, zapach potu, moczu, stęchlizny, zapach kota, psa, itp.),
  • grzyby i ich zarodniki, różne gatunki pleśni,
  • bakterie, roztocza oraz inne patogeny i alergeny
  • odstraszy insekty
 

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

  • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
  • łatwość obsługi, bezawaryjność
  • niski koszt eksploatacji
  • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
  • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej Informacji o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce znajduje się w Polityce Prywatności.