Centrum wiedzy - ozon, ozonowanie, ozonatory

Co to jest ozonowanie?

Oceń ten artykuł
(53 głosów)
Autor:  Dział: Ozonowanie

Ozonowanie to sposób na odkażanie bez użycia środków chemicznych gdzie substancją odkażającą jest ozon, naturalnie występujący gaz o silnych właściwościach utleniających.

Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest większa czystość mikrobiologiczna oraz uzyskanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu patogenów.

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która nie tylko odkazi dom czy mieszkanie w którym przebywasz ale pozwoli Ci pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z Twojego otoczenia. Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie.

Ozonowanie samochodu i klimatyzacji: krok po kroku

Oceń ten artykuł
(93 głosów)
Autor:  Dział: Ozonowanie

Jednym z częstszych zastosowań generatora ozonu jest ozonowanie samochodu w celu usunięcia przykrego zapachu. Niezależnie od tego czy masz do czynienia z dymem papierosowym, zapachem stęchlizny / pleśni, rozlanego mleka, czy jakimkolwiek innym - wykorzystując ozonator możesz z łatwością pozbyć się brzydkich zapachów, jeśli zastosujesz się do kilku standardowych procedur.

Krok 1: Przygotowanie do ozonowania

Tak samo jak w przypadku każdego zabiegu ozonem, zawsze zaczynaj od usunięcia / oczyszczenia źródła zapachu! Jeśli na przykład masz do czynienia z pleśnią to oczyść mechanicznie zanieczyszczone miejsca, jeśli to możliwe z użyciem środków czystości i/lub środków grzybobójczych. Jeśli masz problem z gryzoniami/insektami to usuń wszelkie gniazda, martwe zwierzęta, ich odchody/mocz jakie tylko możesz znaleźć. Jeśli natomiast źródłem zapachu jest plama / wyciek na dywanie lub tapicerce, zapierz dotknięty obszar lub upierz je całkowicie.

Krok 2: Ustawienie ozonatora

Na tym etapie jesteś gotowy do użycia generatora ozonu. W zależności od rodzaju ozonatora, oraz konkretnej sytuacji możesz ustawić go wewnątrz lub na zewnątrz samochodu. Dla wielu ozonatorów (np. dla OZONIZER 7 ) często najłatwiejszym sposobem jest ustawienie go wewnątrz auta, na przednim fotelu pasażera lub podłokietniku i podłączenie do przedłużacza. Przedłużacz możesz wsunąć poprzez lekko uchylone okno lub niedomknięte drzwi.

Jeśli korzystasz z ozonatora, który ma możliwość podłączenia przewodu wentylacyjnego na wyjściu ozonu wtedy możesz taki ozonator ustawić na zewnątrz samochodu. Ozon będzie wtedy dostawał się do wnętrza auta poprzez wspomniany przewód, który trzeba wprowadzić przez uchylone okno. Wymaga to zazwyczaj, żeby użytkownik znalazł jakiś sposób, aby uszczelnić resztę uchylonego okna np. za pomocą szerokiej taśmy malarskiej, arkuszy pianki lub foli itp.

Co to jest ozon i jak działa?

Oceń ten artykuł
(29 głosów)
Autor:  Dział: Ozon

Ozon (O3), czasami nazywany "aktywnym tlenem", to gaz, którego cząsteczka zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch, tak jak tlen, którym normalnie oddychamy. Inaczej mówiąc ozon to tlen (O2) z dodatkowym atomem tlenu.

Ozon, będąc gazem bardzo niestabilnym, szybko przekształca się w początkową formę czyli tlen (O2) a uwolniony trzeci atom tlenu wchodzi w reakcję z substancją na którą ozon działa. Ozon, jest więc doskonałym środkiem dezynfekującym, jednym z najsilniejszych znanych człowiekowi.

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

  • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
  • łatwość obsługi, bezawaryjność
  • niski koszt eksploatacji
  • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
  • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej Informacji o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce znajduje się w Polityce Prywatności.