Ochrona środowiska

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Autor:  Dział: Ozonizer - informacje

Firma OZONIZER przykłada szczególną wagę do ochrony środowiska poprzez wywiązywanie się z obowiązków wprowadzającego sprzęt elektryczny i elektroniczny, jakim są produkowane przez nas generatory ozonu. Informujemy naszych klientów i użytkowników ozonatorów o konieczności oddawania zużytych produktów elektrycznych i elektronicznych w odpowiednich punktach zbierania sprzętu lub w miejscu zakupu nowych urządzeń.

Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego i zdrowia ludzi! Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno wyrzucać wraz z innymi odpadkami z gospodarstwa domowego. Sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego i musi zostać zutylizowany i przetworzony w odpowiednim zakładzie utylizacji. Dlatego zużyty sprzęt należy przekazać w jednym z punktów zbierania zużytego sprzętu lub zwrócić w miejscu zakupu nowego urządzenia.

Firma Ozonizer figuruje w rejestrze Wprowadzających Sprzęt Elektryczny pod numerem rejestrowym: E0013796W. Generatory ozonu OZONIZER oznaczone są symbolem "przekreślonego kosza". Symbol ten oraz informacja o zakazie wyrzucania zużytego sprzętu wraz z innymi odpadkami pochodzącymi z gospodarstwa domowego jest także umieszczony na opakowaniach i w instrukcjach obsługi wszystkich naszych ozonatorów. Oddając zbędny ozonator do utylizacji przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego.

ZAKAZ WYRZUCANIA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO RAZEM Z INNYMI ODPADAMI POCHODZĄCYMI Z GOSPODARSTWA DOMOWEGO.

Zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej 2002/98/EC oraz stosownymi przepisami wprowadzającymi w życie Dyrektywę w krajach UE, sprzęt elektryczny i elektroniczny, po zużyciu, nie może być wyrzucany wraz z innymi, zwykłymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego.
W celu właściwej utylizacji szkodliwych substancji oraz recyklingu, użytkownik jest zobowiązany do oddania zużytego produktu w punkcie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W celu uzyskania informacji należy zwrócić się do władz lokalnych, jednostek oczyszczania miasta lub sprzedawcy detalicznego.

LISTA PUNKTÓW PRZYJMUJĄCYCH ZUŻYTE OZONATORY

Współpracujemy z firmą AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, ul. Rzymowskiego 30, 02-697 Warszawa tel.: (22) 313 01 58

Zobacz mapę punktów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Czytany 6044 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2016 13:22

Napisz komentarz!

Ozonatory Ozonizer

Czym jest ozon?

 • ozon składa się z trzech atomów tlenu
 • wiązanie trzeciego atomu tlenu jest wyjątkowo nietrwałe
 • w krótkim czasie od wytworzenia ozon ulega rozpadowi
 • uwolniony, pojedynczy atom tlenu, silnie reaguje z otoczeniem
 • ozon ma bardzo silne właściwości utleniające
 • podczas rozpadu ozon utlenia alergeny, bakterie, grzyby i inne patogeny oraz wiele substancji chemicznych
 • ozon zapewnia odkażenie oraz eliminację nieprzyjemnych zapachów, pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

 • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
 • łatwość obsługi, bezawaryjność
 • niski koszt eksploatacji
 • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
 • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej Informacji o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce znajduje się w Polityce Prywatności.