Ochrona środowiska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor:  Dział: Ozonizer - informacje

Firma OZONIZER przykłada szczególną wagę do ochrony środowiska poprzez wywiązywanie się z obowiązków wprowadzającego sprzęt elektryczny i elektroniczny, jakim są produkowane przez nas generatory ozonu. Informujemy naszych klientów i użytkowników ozonatorów o konieczności oddawania zużytych produktów elektrycznych i elektronicznych w odpowiednich punktach zbierania sprzętu lub w miejscu zakupu nowych urządzeń.

Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego i zdrowia ludzi! Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno wyrzucać wraz z innymi odpadkami z gospodarstwa domowego. Sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego i musi zostać zutylizowany i przetworzony w odpowiednim zakładzie utylizacji. Dlatego zużyty sprzęt należy przekazać w jednym z punktów zbierania zużytego sprzętu lub zwrócić w miejscu zakupu nowego urządzenia.

Firma Ozonizer figuruje w rejestrze Wprowadzających Sprzęt Elektryczny pod numerem rejestrowym: E0013796W. Generatory ozonu OZONIZER oznaczone są symbolem "przekreślonego kosza". Symbol ten oraz informacja o zakazie wyrzucania zużytego sprzętu wraz z innymi odpadkami pochodzącymi z gospodarstwa domowego jest także umieszczony na opakowaniach i w instrukcjach obsługi wszystkich naszych ozonatorów. Oddając zbędny ozonator do utylizacji przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego.

ZAKAZ WYRZUCANIA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO RAZEM Z INNYMI ODPADAMI POCHODZĄCYMI Z GOSPODARSTWA DOMOWEGO.

Zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej 2002/98/EC oraz stosownymi przepisami wprowadzającymi w życie Dyrektywę w krajach UE, sprzęt elektryczny i elektroniczny, po zużyciu, nie może być wyrzucany wraz z innymi, zwykłymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego.
W celu właściwej utylizacji szkodliwych substancji oraz recyklingu, użytkownik jest zobowiązany do oddania zużytego produktu w punkcie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W celu uzyskania informacji należy zwrócić się do władz lokalnych, jednostek oczyszczania miasta lub sprzedawcy detalicznego.

LISTA PUNKTÓW PRZYJMUJĄCYCH ZUŻYTE OZONATORY

Współpracujemy z firmą AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, ul. Rzymowskiego 30, 02-697 Warszawa tel.: (22) 313 01 58

Zobacz mapę punktów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Czytany 3884 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2016 13:22

Napisz komentarz!

Czym jest ozon?

 • ozon składa się z trzech atomów tlenu
 • wiązanie trzeciego atomu tlenu jest wyjątkowo nietrwałe
 • w krótkim czasie od wytworzenia ozon ulega rozpadowi
 • uwolniony, pojedynczy atom tlenu, silnie reaguje z otoczeniem
 • ozon ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze
 • podczas rozpadu ozon niszczy alergeny, bakterie, wirusy i grzyby
 • ozon zapewnia całkowite odkażenie oraz eliminację nieprzyjemnych zapachów, pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

 • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
 • łatwość obsługi, bezawaryjność
 • niski koszt eksploatacji
 • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
 • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji