Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Autor:  Dział: Ozonowanie

Ozon jest dla nas szkodliwy ale tylko w wysokich stężeniach lub gdy wdychamy go przez dłuższy czas. Pomimo, że ozon w wysokich stężeniach jest toksyczny to ozonowanie jest metodą bezpieczną pod warunkiem, że jest przeprowadzone z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.

Podobnie jak z innymi środkami czyszczącymi lub chemikaliami, gdy nie przestrzega się instrukcji stosowania, ozonowanie może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego ważne jest, żeby zabiegi ozonowania były wykonywane poprzez odpowiednio wyposazony i wyszkolony personel. Więcej informacji w artykule o zasadach bezpiecznego stosowania ozonu.

Ozon ma bardzo intensywny zapach i jest wyczuwalny przez człowieka już na poziomie stężeń, które nie są jeszcze w stanie nam zaszkodzić. W momencie, gdy zostaje wytworzony przez ozonator i rozproszony w pomieszczeniu, ozon rozkłada się z powrotem do czystego tlenu. Ozon więc, mimo swojej siły, nie jest trwały - wykonuje swoje zadanie i znika.

Dopuszczalne dla ludzi maksymalne stężenie ozonu w powietrzu działające przez 8 godzin na dobę i 40 godzin na tydzień wynosi 0,2 mg/m3 lub w wartościach względnych 0,1 ppm. Zalecony poziom docelowy to 0,12 mg/m3, lub 0,06 ppm.

Czytany 7467 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 styczeń 2016 12:38

Napisz komentarz!

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

  • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
  • łatwość obsługi, bezawaryjność
  • niski koszt eksploatacji
  • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
  • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji