Jakie Substancje Usuwa Ozon?

JAKIE SUBSTANCJE USUWA OZON

Ozonowanie niszczy pleśnie, grzyby i ich zarodniki, bakterie, niektóre wirusy, roztocza kurzu domowego a także nieprzyjemne zapachy w tym dymu papierosowego. Ozon może neutralizować również inne związki chemiczne np. toksyczne substancje budowlane.

GRZYBY I PLEŚNIE

Grzyby są powodem zapleśnienia ścian i zapachu stęchlizny. Wywołują też różne choroby w organizmach ludzi, zwierząt i roślin. Zagrzybienie jest najczęstszym powodem nieprzyjemnych zapachów z układów klimatyzacji. Ozon niszczy nie tylko same grzyby, ale również zarodniki i formy przetrwalnikowe skutecznie neutralizując zapachy przez nie wytwarzane.

ZAPACHY POCHODZENIA ORGANICZNEGO I NIEORGANICZNEGO

Ozonowanie usuwa zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego ( w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. Ozon nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa. Odór papierosowy zawiera kilka tysięcy związków chemicznych – ozon powoduje, że utleniają się one do związków prostszych, mniej szkodliwych i nie posiadających ostrego zapachu.

DROBNOUSTROJE

Bakterie i wirusy są powodem wielu zakażeń i chorób. Działanie bakterii jest przyczyną rozkładu produktów spożywczych, które wydzielają przy tym nieprzyjemną woń. W zetknięciu z ozonem bakterie i ich przetrwalniki ulegają zniszczeniu nie powodując więcej zagrożenia.

ROZTOCZA

Roztocza należą do saprofitów, czyli organizmów odżywiających się martwą i złuszczoną materią organiczną. Roztocza występują więc tam, gdzie najczęściej przebywamy. Mogą być przyczyną ataków astmy czy alergii. Już niewielkie stężenie ozonu powoduje śmierć roztoczy i przeciwdziała ich rozmnażaniu.

PYŁKI KWIATOWE

Pyłki mogą powodować alergie, podrażnienia oczu, gardła czy nosa. Pod wpływem ozonu zawarte w pyłkach kwiatowych alergeny tracą swoje niepożądane właściwości.

TOKSYCZNE SUBSTANCJE ZAWARTE W MATERIAŁACH BUDOWLANYCH

Są to związki szczególnie niebezpieczne przy długotrwałej inhalacji ich oparów, a niektóre z nich posiadają właściwości rakotwórcze. Ozon powoduje rozpad pierścienia węglowego substancji zawartych w rozpuszczalnikach, lakierach organicznych, klejach itp. – niweluje ich zapach i szkodliwe działanie na organizmy ludzi i zwierząt.

INSEKTY I GRYZONIE

Regularne ozonowanie może odstraszać insekty typu karaluchy, prusaki, pająki, mole i gryzonie typu myszy, szczury (insekty i gryzonie wyczuwając ozon opuszczają dane pomieszczenie).

TLENEK WĘGLA (CZAD)

Tlenek węgla powstaje przy niecałkowitym spalaniu (na przykład gazu ziemnego). Jest to substancja bardzo niebezpieczna, silnie trująca, bezwonna. W kontakcie z ozonem czad utlenia się do znacznie mniej niebezpiecznego dwutlenku węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *