Jaka jest siła ozonu?

Oceń ten artykuł
(24 głosów)
Autor:  Dział: Ozon

Ozon wykazuje silne i szybkie działanie na bakterie chorobotwórcze, jak: Salmonella, E. Coli, Clostridium, Cryptosporidium i wykazuje także duże zdolności unieszkodliwiania spor, cyst i wielu innych patogenów.

Działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13μg/dm3. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

W przeciwieństwie do innych środków chemicznych ozon działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na niektóre wirusy. Atakując i utleniając ścianki komórkowe mikroorganizmów, ozon wchodzi w reakcję z mikroskopijnymi organizmami bakterii, grzybów i innych patogenów powodując ich unicestwienie. Ponadto ozon usuwa również opary substancji organicznych, takich jak rozpuszczalniki, benzyny, lakiery, farby, oleje naturalne oraz syntetyczne i wiele innych.

Ozon nie jest silną trucizną tylko bardzo gwałtownym utleniaczem. Minimalnym, progowym stężeniem ozonu od którego zaczyna się dezynfekcja jest wartość 1g ozonu na 10m3 pomieszczenia (0,1 g/m3). W przeciwieństwie do skomplikowanych środków chemicznych, ozon ulega biodegradacji do czystego tlenu a więc nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu. Nie skaża środowiska ani nie odkłada się w tkankach żywych organizmów.

Czytany 8367 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 kwiecień 2020 16:08

Napisz komentarz!

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

  • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
  • łatwość obsługi, bezawaryjność
  • niski koszt eksploatacji
  • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
  • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej Informacji o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce znajduje się w Polityce Prywatności.