Jaka jest siła ozonu?

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Autor:  Dział: Ozon

Ozon wykazuje silne i szybkie działanie na bakterie chorobotwórcze, jak: Salmonella, E. Coli, Clostridium, Cryptosporidium i wykazuje także duże zdolności unieszkodliwiania spor, cyst i wielu innych mikroorganizmów.

Działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13μg/dm3. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

W przeciwieństwie do innych środków chemicznych ozon działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy. Atakując i utleniając ścianki komórkowe mikroorganizmów, ozon wchodzi w reakcję z mikroskopijnymi organizmami bakterii, wirusów i grzybów powodując ich unicestwienie. Ponadto ozon usuwa również opary substancji organicznych, takich jak rozpuszczalniki, benzyny, lakiery, farby, oleje naturalne oraz syntetyczne i wiele innych.

 Ozon nie jest silną trucizną tylko bardzo gwałtownym utleniaczem. Minimalnym, progowym stężeniem ozonu od którego zaczyna się dezynfekcja jest wartość 1g ozonu na 10m3 pomieszczenia (0,1 g/m3). W przeciwieństwie do skomplikowanych środków chemicznych, ozon ulega biodegradacji do czystego tlenu a więc nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu. Nie skaża środowiska ani nie odkłada się w tkankach żywych organizmów.

Czytany 4270 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 maj 2015 19:36

Napisz komentarz!

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory Ozonizer

Ozonatory OZONIZER charakteryzują się prostotą konstrukcji gwarantującą łatwość obsługi i bezawaryjność. 

  • wysoka wydajność i duży przepływ ozonu
  • łatwość obsługi, bezawaryjność
  • niski koszt eksploatacji
  • solidne wykonanie, wytrzymała konstrukcja, jakość i trwałość
  • szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • zgodność z normami CE
 

Wysoką trwałość ozonatorów zapewnia brak zbędnej elektroniki typu liczniki czasu pracy, timery, czy sterowniki mikroprocesorowe oraz wpływa na ich atrakcyjną cenę.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji